דף הבית הדגמת השירות
בידול

בידול

אתה בטוח שהעסק שלך טוב יותר מהאחרים? עליך מוטלת חובת ההוכחה.

מידרג תספק לך, כלי שיאפשר לך להראות את ההבדל בינך ובין מתחרים אחרים.

לא עוד תחרות על המחיר הנמוך ביותר אלא על האיכות הגבוהה ביותר.

Bottom
אמון

אמון

בעולם ציני וחסר-אמון קשה לבנות אמון עם לקוחות חדשים.

מידרג תעזור לך לבנות אמון מהיר עם לקוחות שעדיין לא חוו את השירות שלך.

כל עסק, ישר או עקום, יכול לפזר סיסמאות על אמון. אתה לא תצטרך לדבר – הלקוחות שלך ידברו במקומך.

Bottom
אומץ

אומץ

לא לכל אחד יש את האומץ להתמודד עם האמת כפי שהיא.

האם לך יש את האומץ להציג בפני העולם מה באמת הלקוחות שלך חושבים?

מידרג מספקת כלים חזקים המתאימים לעסקים עם תעוזה בלבד.

Bottom

עדויות

מידרג בתקשורת

"השירות של מידרג הינו מבחינתי שתי ציפורים במכה אחת. ראשית, משוב מלקוחות - הינו תהליך חיוני בכל עסק. ההערות שקיבלנו מתמלילי השיחות, שערכה חברת מידרג, עזרו לנו לאתר את הנקודות החשובות ללקוחותינו ולשפרם. שנית, הצגת דירוג רמת השירות שקיבלו הלקוחות בצורה מפולחת וברורה. זהו מקדם מכירות ממעלה ראשונה, גולשים רבים מחפשים עדויות אובייקטיביות של לקוחות קודמים, כחלק מתהליך קבלת החלטתם לגבי השירות. חברת מידרג ביצעה את הדירוג בצורה מקצועית ותוך זמן קצר, שאפו לשירות החדש. מומלץ בחום."

יובל יהודר, מנכ"ל פיק א בוק

 

"נעזרנו בשירותי חברת מידרג לצורך בדיקת שביעות הרצון של התלמידים מספר חודשים לאחר סיום לימודיהם אצלנו. עד כמה ששיערנו לעצמנו שביעות הרצון היתה גבוהה, באמצעות מידרג הופתענו לגלות כי אפילו היתה גבוהה יותר מכך ופרסמנו את התוצאות באתר שלנו. כמובן שהאמינות והשקיפות של המידרג עזרו לנו בשכנוע תלמידים עתידיים כי הם אכן הגיעו למקום הנכון ללמוד בו צילום. בוגרים שלנו אשר אליהם פנו בשאלות, סיפרו כי נציגי מידרג היו אדיבים ומאוד נחמדים לאורך התהליך, דבר אשר הפך את החוויה לנעימה יותר."

רועי גליץ , מנכ"ל

 

"עמותת בבית, בבואה לבדוק את שביעות רצון לקוחותיה, מצאה לנכון לפנות לחברת מידרג. מנהליה ועובדיה מבצעים את עבודתם תוך שמירה על אמות המידה של אמינות הבדיקות. בדיקתם משקפת נאמנה את הדירוגים שהושגו, בהתאם למשאלים שנעשו בקרב לקוחותינו ומשקפים את שביעות רצון לקוחותינו. בנוסף, איתור לקוח לא מרוצה במסגרת הבדיקה, מקבל את תשומת ליבנו המרבית וללא קבלת משוב זה ממידרג לא תמיד הינו יכולים להגיע אל לקוח זה. מקצועיות ונאמנות הם אבני היסוד של חברת מידרג. ממליץ בחום, אל תחשבו פעמיים."

מוריס אקוקה, סמנכ"ל עמותת בבית.

 

"פניתי לחברת מידרג בבקשה לבדוק את רמת שביעות הרצון של לקוחותיי מהחברה שלי - דני הנקר חדרי ילדים. כל תהליך ההתקשרות נעשה מול ורד ממידרג. היחס היה מעולה! ורד פרסה לפני את האפשרויות, יעצה, הבהירה, ענתה לי על כל השאלות. הסקר היה מאד מהיר, מאד אמין ומאד מקצועי. ורד גם הייתה בקשר עם איש האתר שלי להסבר כיצד להטמיע את התוצאות בתוך האתר שלי. תודה לורד ותודה למידרג."

מירב נקר פוגל – בעלים

 

"השירות אותו מידרג מספקת בהחלט נותן אינדיקציה ללקוחות ברשת האינטרנט. חשבנו לעצמינו איך ניתן לבדל אותנו כחברה מובילה בין שאר נותני השירות בשוק וחברת מידרג היא בעצם הפיתרון. השירות מאפשר ללקוח להביע את דעתו בצורה פתוחה לגמרי ללא סלקציה כזו או אחרת וזה מה שהופך את השירות לאמין ביותר. בסופו של דבר הלינק הקטן באתר עוזר ללקוח שלא מכיר את נותן הישרות לראות ולהתרשם מקודמיו. ברצוני להביע את תודתי והערכתי העמוקה לורד-מנהלת הלקוחות בחברת מידרג. כשמקצועיות, יחסי אנוש , ואדיבות אין קץ נפגשים חווית הקניה הופכת לנעימה כפליים ועל כך תודתי לך! מומלץ בחום!"

אושרי פז-טל - פרי הדמיון

 

"אין ספק שהשירות הייחודי של מידרג משפר את המכירות באתר האינטרנט. העבודה יסודית ומתארת את השירות שאנו מספקים במישורים שונים ומגוונים, הלקוח מרוצה כאשר מציגים לו תמונת מצב אמינה המשקפת את ניסיונם של הלקוחות שקדמו להם. לקוחות, מצוידים במידע הנחוץ כדי לבחור ב"שושי", עושים את ההחלטה המושכלת והנכונה מדי יום ביומו על כך, נרצה להביע הערכה, הוקרה ותודה מיוחדת על השירות יוצא הדופן המוכיח עצמו כל פעם מחדש. עוד חשוב לציין, בנימה אישית, את איכות הבדיקה שבצעו מידרג מול לקוחותינו בבקשת מספרי הזמנות ברצף, הדבר מוכיח כי התוצאות אמינות. "

רואי אליהו – מנכ"ל שושי

 

 
    
"אורלי וגיא" , ערוץ 10 , 12.07.2011

"איך לא חשבו על זה קודם?" ראיון בתוכנית "אורלי וגיא" עם נוחם אוחנה, מנכ"ל חברת מידרג ויוני מנקר, סמנכ"ל חברת מידרג.

לראיון המלא...

    
מיכל רז-חיימוביץ, גלובס, 13.5.2009

"הדירוגים נקבעים לאחר חוות דעת של לקוחות בפועל, באמצעות משוב טלפוני המתבצע לאחר עבודתו.. תמליל השיחה מפורסם באתר. הדירוגים כוללים ציון לאיכות העבודה, למחיר וציון כללי..."

להמשך הכתבה...

    
אילה הורביץ, NRG, 14.08.2006

"...תחקיר nrg בשיתוף חברת מידרג בדק את איכות השירות של חברות ... מיהן החברות המצטיינות וכיצד מתמודדים עם סחטנים ו"חאפרים"..."

להמשך הכתבה...

    
אתר Ynet , 20.04.2007, Ynet

"באתר ניתן לקרוא אלפי דירוגים שהתקבלו טלפונית בלבד מהלקוחות הקודמים שביצעו שרות עם בעלי המקצוע."

להמשך הכתבה...

    
אפרת אהרוני, גלובס, 06.06.2005

"...מי שלקח את כל העסק צעד גדול קדימה ושיכלל את השיטה משמעותית היא חברת "מידרג" - סטארט-אפ ירושלמי ..."

להמשך הכתבה...

    
צורי דאר, דה מרקר, 21.11.2004

"החזון שלנו הוא שבעוד כמה שנים תיעלם תופעת החאפרים..."

להמשך הכתבה...

    
שושנה חן, ידיעות אחרונות, 29.12.2003

"...אין ספק שמידרג התפרצה לדלת פתוחה בתחום הזועק לסדר..."

להמשך הכתבה...